Plyšákový večer se vydařil: skláři vyhráli, děti měly radost

19.12.2017 | Jan Borek

Soupeř byl v prvních dvou třetinách lepší a zaslouženě vedl. V závěrečné části jsme ale na ledě spustili ofenzivní kolotoč a utkání 4 brankami otočili. Konečný výsledek zápasu ale nebyl nejdůležitější. Nedělní hokejový večer totiž patřil především dětem. Vzdali jsme hold jak malým i odrostlejším hokejistům a hokejistkám v našem dresu, ale také udělali radost dětem z dětských domovů. Musíme poděkovat Vám všem (naší hokejové rodině), co jste se na plyšákovém večeru podíleli. Vybralo se nakonec okolo 20 pytlů s plyšáky! Ve středu čeká naše hráče poslední letošní vystoupení - utkáme se doma od 18:30 proti Litomyšli.

nadst. 1.kolo | Neděle 17.12.2017, 17:00

HC Světlá nad Sázavou - HC Spartak Polička

6:4

2:2, 0:2, 4:0

Branky a nahrávky: 5. O. Včela (P. Včela, Vantuch), 12. Dolinský (Kubát, Šíma), 45. Štros (Špatenka), 52. Fibikar (Štros), 54. Jak. Doležal (Dolinský, Kubát), 56. Dolinský (P. Včela, Fibikar) - 3. Jindra, 17. Šedý (Hnát), 27. Jindra (Šedý), 39. Poul (Martinů)
Rozhodčí: Vepřovský - Málek, Souček
Vyloučení: 3:5; navíc: Kabelka 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0

Diváci: 435

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (27. Koubský) - Svoboda, O. Včela, Šíma, Kořínek, Fibikar - Böhm, Vantuch, Štros, P. Včela, Dolinský, Kalenský, Jak. Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát

HC Spartak Polička: Vašátko - Hnát, J. Hejtmánek, Kabelka, Švanda, Dvořák - Poul, Jindra, Zobač, Šedý, L. Boháček, Martinů

Utkání začalo slavnostním nástupem světelských hráčů všech věkových kategorií za doprovodu ohnivých efektů. Uvodní buly zápasu vhodili společně světelský místostarosta Josef Hnik a nejlepší hokejista sklářů uplynulých let Jaroslav Žák se synem Kubíkem.

Na úvodní branku hostující Poličky brzo odpověděl dělovkou od modré čáry světelský kapitán Ondra Včela a led se zaplnil plyšáky. Pro dětské domovy v Humpolci a Nové Vsi u Chotěboře se nakonec vybralo přes 20 pytlů s plyšovými hračkama a za to patří Vám všem obrovské DÍKY!

Náš herní projev při plášákových večerech není vždy ideální a ani letos tomu nebylo jinak. Uktání dále plynulo a více ze hry měl hostující Spartak, který po dvou třetinách zaslouženě vedl. Po slavnostním předání šeků zástupcům z dětských domovů nastoupili naši borci do poslední části jako polití živou vodou. Trenéři zúžili sestavu na dvě lajny a skláři na ledě spustili ofenzivní kolotoč. Hosté nevěděli, kde jim hlava stojí a náš tým 4 brankami zápas otočili. Odměnou všem hráčům i fanouškům byla tradiční děkovačka, která tentokráte chutnala velmi sladce. Ve středu k nám přijede Litomyšl, tak nezapomeňte dorazit do Pěšinek na hokej a taky se rozloučit s hráči před vánočními svátky.

Nejzajímavější momenty z plyšákového večera najdete tradičně v našem videosestřihu:

Ohlasy

Jakub Kořínek (HC Světlá nad Sázavou): První dvě třetiny jsme nehráli dobře, soupeř byl aktivnější a díky větší bojovnosti se v závěru druhé třetiny dostal zaslouženě do dvoubrankového vedení. O přestávce jsme hodně promíchali sestavu a na led šli s jasným odhodláním zápas otočit a vyhrát, což se nám také podařilo. Náš výkon ve třetí třetině byl parádní a potřebujeme na něj navázat i v dalším zápase. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří na zápas přišli a přispěli tak na dobrou věc.